;
 • Oklejanie samochodów Wrocław

  Oklejanie samochodów Wrocław
  Proponujemy Państwu usługę oklejania samochodów Wrocław, skuteczną i tanią formę reklamy, która przyniesie wymierne korzyści każdej firmie…

 • Oklejanie witryn

  Proponujemy Państwu oklejanie witryn Wrocław, sklepów, banków, restauracji, szyb lokali usługowo - handlowych czy powierzchni biurowych na terenie Wrocławia i nie tylko. Wykonujemy…

 • Szyldy reklamowe

  Szyld reklamowy, szyldy Wrocław to najbardziej popularna forma reklamy i bardzo popularna fraza wpisywana w Google.  Szyldy Wrocław to podstawowe oznaczenie miejsca prowadzenia…

Aktualności

Makiety domów

makiety domowBardzo wielu hobbystów, jak również dopiero początkujących modelarzy, pasjonuje się wykonywaniem budynków. 

Makiety architektoniczne

Makiety architektoniczneAbyśmy mogli przedstawić ofertę cenową na wykonanie makiety, potrzebne nam są dokładne informacje na jej temat.

Makiety zamków! 

Nasza pracownia tworzy historyczne modele, makiety z różnych okresów naszych dziejów. Obiekty te są produkowane przy użyciu różnych materiałów, w niektórych stosujemy specyficzne techniki budowlane. Grafika malowana jest ręcznie, elementy wycinane przy zastosowaniu komputera, wykończone z wyjątkową szczegółowością.
Makiety architektoniczne potrafią opowiadać historię, każdego miejsca, przedstawionego w odpowiedni sposób. Pomagają zrozumieć plany różnych nowych przedsięwzięć a w miejscach turystycznych, przyciągać tłumy zwiedzających. Często widzimy zatrzymujących się ludzi przy makietach zamków czy innych obiektach wykonanych w odpowiedniej skali, zachęcających do dalszego zwiedzania.
Wiele firm na świecie skutecznie wykorzystuje makiety/modele w sprzedaży i public relations.
Wiedzę historyczną wykorzystujemy do tworzenia jedynych w swoim rodzaju modeli/makiet, które zwiększają atrakcyjność zwiedzanego miejsca.

makieta zamkow

Makiety i modele kartonowe
Modelarstwo dla wielu dorosłych już ludzi kojarzy się z dzieciństwem. Istotnie, w czasach PRL po “Małego modelarza” ustawiały się kolejki.
Dzisiaj większym zainteresowaniem cieszą się gry komputerowe, ale istnieje mnóstwo powodów dla których warto zainteresować się modelarstwem - wykonawstwem makiet. Wykonana makieta zamku da nam możliwość przedstawienia obiektu w sposób uniwersalny jako przestrzeń trójwymiarową Ta forma prezentacji od wielu lat jest najbardziej atrakcyjna i zawsze gromadzi wokół siebie dużo ludzi. 
Często widziałem ludzi oglądających zdjęcia z wakacji na których były miniatury różnych ciekawych miejsc.
Do tworzenia makiet niezbędna jest pieczołowitość i dokładność. Każde cięcie musi być przemyślane, bowiem możemy zepsuć naszą makietę niedokładnym ruchem noża.
Wykonanie modelu z kartonu może okazać się o wiele trudniejsze niż zrobienie go z plastiku, jednak satysfakcja z zatrzymujących się ludzi i robiących sobie zdjęcia na tle miniatury jest kusząca.
Zdjęcia z budowy naszej makiety możemy zaprezentować na stronie internetowej, zachęcając w ten sposób do odwiedzenia naszej miejscowości. Modelarstwo to wbrew pozorom nie tylko dużym powodzeniem cieszą się również makiety kolejowe.


Ciekawostki
Makiety zamków to szczególny rodzaj makiet architektonicznych przede wszystkim ze względu na to, jaki rodzaj budowli prezentują. Gdy widzimy w telewizji zdjęcia potężnych zamczysk, wykonywane na przykład z tak zwanego lotu ptaka, zazwyczaj zachwycają nas one swoją potęgą i wielkością.
makiety zamkow 5Gdy jednak decydujemy się na zwiedzanie tego miejsca zazwyczaj czujemy się nieco inaczej, nie jesteśmy bowiem w stanie zobaczyć tego samego. Dlatego w wielu miejscach tego typu można znaleźć makiety architektoniczne, które pozwalają nie tylko zobaczyć całość budowli, ale także zorientować się, w którym jego miejscu aktualnie się znajdujemy. Zamki zazwyczaj były dość rozległymi budowlami, zaliczały się bowiem do nich mury obronne i często także sporo zabudowań znajdujących się poza nimi.

makiety zamkowAby stworzyć dokładne makiety zamków należy wszystkie te elementy uwzględnić i nanieść. O ile przy istniejących budynkach nie jest to problem, to jednak wielkiego ogromu pracy potrzeba, gdy makieta ma przedstawiać zamek za czasów jego świetności. Wiele z nich bowiem obecnie jest zniszczonych lub też pozostały po nich jedynie ruiny. Wykonanie makiety często jest jedynym sposobem na przybliżenie zainteresowanym osobom tego, jak wyglądał.
Wykonując makiety zamków trzeba zwracać uwagę na bardzo wiele detali. Nie można bowiem zapominać, że sporo budowli tego typu było dość bogato zdobionych, na przykład rzeźbami. Wszystkie one muszą się więc znaleźć na wykonywanej makiecie. W przypadku budynków, które już nie istnieją często jedynymi danymi na ich temat są stare zdjęci lub rysunki, na których trzeba się wzorować.
Aby można było w makiecie odtworzyć dokładnie wszystkie szczegóły, musi najczęściej być ona wykonana w odpowiednie skali. Dlatego zazwyczaj są one umieszczane w ogrodach, aby każdy mógł je obejrzeć. Powoduje to konieczność zastosowania odpowiednich materiałów do ich wykonania.
Muszą być odporne na działanie czynników takich jak wiatr, opady czy promienie słoneczne. Zazwyczaj więc wtedy do wykonywania makiet stosuje się materiał odporny na warunki atmosferyczne, a w celu jak najdokładniejszego otworzenia szczegółów poszczególne elementy bardzo często są wycinane laserowo, co daje niezwykle dużą dokładność ich wymiarów.

Przy tworzeniu makiet zamków nie wolno zapominać o ich otoczeniu. W wielu przypadkach bowiem tego typu budowle wznoszone były na skałach lub też wysokich górach, budowano dokoła nich potężne fosy lub inne fortyfikacje. To wszystko miało za zadanie przede wszystkim jak najlepiej obronić mieszkańców zamku przed najazdami obcych państw, co w czasach średniowiecza, a był to okres świetności większości z nich, nie było niczym nowym. Detale takie jak odpowiednio wykonane skały czy też roślinność na pewno dodają makiecie autentyzmu i muszą być odtworzone w dużą pieczołowitością.

makiety zamkow 4Bardzo często także do makiety zamków dodaje się elementy takie jak postacie ludzkie czy zwierzęta. Wtedy najczęściej są to postacie z epoki, czyli muszą wyglądać dokładnie tak jak ówcześni mieszkańcy zamku. Wymaga to od osób tworzących makietę nie tylko niezwykłej precyzji ale także ogromnej wiedzy i umiejętności wyszukiwania informacji dotyczących na przykład sposobu ubierania czy też stylu życia w tamtych czasach. Ludzie to także wiele elementów takich jak sprzęty codziennego użytku, które wtedy na takiej makiecie również muszą się bezwzględnie znaleźć.

Polska niewątpliwie należy do grupy krajów, w których zachowało się wiele zabytków architektury średniowiecza charakteryzujących się dobrym stanem budowy oraz unikalnymi rozwiązaniami zdobniczymi. Zamki Krzyżackie w takich miastach, jak Bytów, Malbork czy Gniew owiane są już prawdziwymi legendami. Unikalna architektura odnajduje także odzwierciedlenia na makietach przygotowywanych przez wykwalifikowanych profesjonalistów z dziedziny aranżacji wnętrz i projektowania przestrzeni.

makiety zamkow

Makiety zamków tworzy się na podstawie analiz najdrobniejszych szczegółów. Na pierwszy ogień idą fotografie, na podstawie których tworzy się odzwierciedlenie szczegółów architektonicznych w postaci elewacji, sklepień, stropów, murów oraz okien czy balustrad. Pomocne mogą okazać się także ryciny i archiwalne mapy oraz plany rozmieszczeń poszczególnych komnat oraz sal zamkowych. Makiety zamków przygotowywane przez polskich projektantów często biorą udział w krajowych i zagranicznych przeglądach architektonicznych, zdobywając przy tym czołowe nagrody i wyróżnienia.
Trochę historii
Najznakomitsze budowle obronne w historii architektury – wywodziły się z grodów warownych, aczkolwiek pod wieloma względami były to zupełnie inne typy budowli. Zamki średniowieczne pełniły funkcję bastionów scentralizowanej władzy, ułatwiających kierowanie i administrowanie określonym obszarem.
Jako obiekty obronne zapewniały schronienie przed najeźdźcami , a dzięki skupieniu w obrębie murów różnych zabudowań gospodarczych, często były także przygotowane na przetrwanie długich okresów oblężenia. Chociaż wydawać by się mogło, że dominują tu elementy funkcjonalne, to jednak zamki i inne budowle obronne odgrywały równie ważną rolę symboliczną.
Były imponującym świadectwem potęgi i władzy pana feudalnego i tak też były postrzegane zarówno przez równych mu statusem, jak i poddanych oraz potencjalnych wrogów.
Budownictwo obronne naturalnie ewoluowało wraz z postępem, jaki dokonywał się w technikach militarnych. Upowszechnienie się prochu strzelniczego i dział artyleryjskich doprowadziło do wielkich przeobrażeń w sposobie projektowanie i budowania zamków czy fortyfikacji, aż w końcu stały się one zbędne jako obiekty militarne, zachowując jednak wciąż znaczenie symboliczne.
W XX wieku, wraz z pojawieniem się zagrożenia bombardowaniami z powietrza i rozpowszechnieniem podziemnych bunkrów, ostatecznie przestały pełnić i tę funkcję.
Makiety zamków – to może być pasja? 
makiety zamkow 6Być może wiele osób uzna to za pewnego rodzaju dziwactwo, aczkolwiek znawcy tematu nie powinni wcale mieć nawet jednej podobnej myśli. Przede wszystkim zrozumieją to ludzie, którzy również mają swoje hobby, nie muszą to być koniecznie makiety zamków.
Chodzi tutaj głównie o samo zrozumienie pasji, jaką może być sklejanie budowli z miniaturowych elementów. Coś podobnego jak zbieranie zamków, czy też sklejanie modeli samolotów czy też pojazdów z poprzednich epok. Zajmijmy się jednak samymi zamkami, gdyż może to być naprawdę ciekawym hobby, które zajmie cię przez wiele godzin dzienni. Niektórzy być może chcieliby się z tematem bliżej zaznajomić, aczkolwiek obawiają się przede wszystkim kosztów, które trzeba ponosić w przypadku kompletowania wszystkich elementów.

makiety zamkow

Tak naprawdę makiety zamków nie muszą wyczyścić ci od razu do zera portfela, pod warunkiem, że nieco poszukasz w internecie, ponieważ możesz tam znaleźć podobnych ludzi do ciebie, którzy zajmują się na przykład przygotowywaniem specjalnych odlewów.
To właśnie one służą potem do budowania zamków oraz innych budowli. Możliwości masz naprawdę sporo, i co najważniejsze nie jest to wcale drogie, a sprawia naprawdę mnóstwo radości. Gdzie szukać inspiracji?
Oczywiście tak jak wspominałem w internecie, ponieważ to właśnie tam znajdziesz niezliczone ilości różnych stron, gdzie ludzie wymieniają się swoimi doświadczeniami oraz dzielą się zdjęciami swoich budowli. Nie brakuje także wielu ciekawych poradników, które pozwolą każdemu początkującemu zagłębić się w świat budowania zamków oraz budowli pokrewnych z miniaturowych elementów.

Wiele z nich możesz wykonać samodzielnie, albo też zamówić sobie w sieci czy kupić w specjalnie do tego przeznaczonych sklepach stacjonarnych. Co ciekawe, makiety zamków wcale nie musisz budować samodzielnie, gdyż warto jest zaprosić do tej zabawy syna czy też znajomych, bowiem na pewno wciągnie ich to równie mocno. Szczególnie efekt końcowy na pewno będzie świetny oraz sprawi wszystkim wiele radości, ponieważ nic tak nie buduje pozytywnych relacji jak wspólna pasja oraz praca nad tego typu rzeczami.
Nie czekaj, więc, ale już teraz zorientuj się jak ty możesz zacząć sklejać swoje makiety zamków. Przeglądaj zamieszczone w sieci galerie, bo to właśnie tam znajdziesz wiele pomysłów oraz rozwiązań dotyczące rozmaitych problemów związanych właśnie z budowaniem tego typu makiet.
Nie brakuje również ciekawych planów oraz rozmieszczenia poszczególnych elementów, a wszystko to po to, żeby twoja makieta wyglądała naprawdę okazale. Musisz jednak pamiętać, że to nie są zawody na czas i warto jest temu wszystkiemu poświęcić nieco więcej godzin, ponieważ tylko wtedy wychodzą naprawdę świetne makiety zamków.
Tak, więc zdecydowanie pośpiech nie jest tutaj wskazany, a wręcz może prowadzić do pewnych niedoróbek, które będą się mocno rzucać w oczy.
W tym wszystkim liczy się przede wszystkim staranność i dokładność, dlatego też zwracaj na te szczegóły uwagę, a na pewno wszystko będzie ci świetnie wychodziło, choć może nie od samego początku. 

 

Zapraszamy na inne strony serwisu!

Strona główna, Oklejanie witryn Wrocław - Oklejanie witryn sklepowych WrocławUsuwanie folii Wroclaw  - Oklejanie samochodów Wrocław Oklejanie samochodów folią Wrocław - Tablice reklamowe Wrocław -strony internetowe Wrocław - banery reklamowe Wrocław - Pozycjonowaie stron www - Ogrodzenia placu budowy reklmą - Szyldy Wrocław - Kasetony reklamowe Reklama Wrocław - Stojaki reklamowe Litery przestrzenne Wizytówki -Ulotki reklamowe Oferta dla nowych Firm - Stoiska targowe Wrocław - Rollupy Wrocław - Ciekawostki - Przyciemnianie szyb Oklejanie witryn Legnica - Oklejanie witryn Oława - Oklejanie witryn Rawicz - Oklejanie witryn Świdnica - Oklejanie witryn Oleśnica - Makiety architektoniczne   Makiety zamków  Makiety domów  Makiety cennik Modele